وبلاگ نویسی

چندی پیش کتاب

الفبای نویسندگی در قالب نویسندگی اثر ثارپ لارن را بسیار اتفاقی در سرچ هایم پیدا کردم؛ کتابی جالبی بود از نظر من. تصمیم گرفتم این کتاب که 26 داره و حدود 100 صفحه هست هر بخشش رو در قالب یک پست اینجا ترجمه کنم. ممنون میشم بعد از هر پست نظرتون رو در باره این ترجمه ها بمن بگید. متن انگلیسی اش هم خیلی اتفاقی در گوگل پیدا کردم میتونم براتون ارسال کنم اگر کسی خواست.

سوای از مقدمه و تقدیر و تشکر ها صرفا خود متن کتاب در قالب 26 بخش که عنوان هر بخش با یکی از حروف انگلیسی شروع می شود ترجمه خواهد شد.

الفبای نویسندگی در قالب فریلنسری

به عنوان یک فریلنسر وبلاگ شما یکی قوی‌ترین ابزار‌هایی است که برای موفقیت در اختیار دارید. اگر وبلاگ ندارید سعی کنید همین امروز یک وبلاگ برای خود آماده کنید.

هفت دلیل برای شروع وبلاگ نویسی

1. داشتن وبلاگ از نداشتن آن بهتر است. اگر واقعا تازه کار هستید نداشتن وبلاگ شانسی است که از دست داده اید. اگر این کار را انجام دهید موقعیت‌های زیادی به شما رو خواهد کرد. در میان مدت چگونه خود را به کارفرمایان نشان مید‌هیم؟ با وبلاگ. با نوشتن روزانه و مرتب وبلاگ می‌توانیم از شانس‌های بسیاری که از نشانن دادن خودمان به کارفرمایان حاصل می‌شود بهره ببریم.

2. وبلاگ‌نویسی نشان می دهد شما می توانید کار را در زمان مناسب و کیفیت مناسب انجام دهید. اگر وبلاگ را بر اساس یک برنامه زمان‌بندی منظم به روز رسانی کنید، نمایشی از قدرت و توانمندی شما در تعهد به برنامه زمان‌بندی است. اینکه در کارهای شخصی نشان دهیم می‌توانیم در زمان مناسب و درست کار را تحویل دهیم کلی امتیاز مثبت برای ماست.

3. وبلاگ‌نویسی به کارفرمایان نشان می دهد که شما می‌توانید بر روی یک برند به طور منظم کار کنید. به‌ترین بلاگ‌ها آن‌هایی هستند که بر یک منوال و یک برند خاص کار می‌کنند. کارفرمایان احتمالی به این فکر می‌کنند که آیا شما می‌توانید بر روی یک برند خاص تمرکز مداوم داشته باشید یا خیر. حتی اگر وبلاگ شما در مورد محصول کارفرمایی نباشد آنها از شما توقع و انتظار دارند که توانایی کار بر روی یک برند خاص را داشته باشید. برندینگ برای کسب و کار واجب است. کار برندینگ در صورتی که به صورت مداوم انجام شود می‌تواند موثر باشد.

4. وبلاگ‌نویسی نشان می‌دهد که که شما زمان و انرژی مناسب برای وبلاگ بخرج می دهید. داشتن یک وبلاگ که به صورت نامنظم اداره می شود از نداشتن وبلاگ بدتر است. با اداره نامنظم یک وبلاگ افراد دیگر شما را شخصی نامنظم و غیر قابل اطمینان تصور می‌کنند و طبیعی است که با شما کار نکنند. در مقابل اگر شما یک وبلاگ منظم و مناسب داشته باشید می‌توانید با کنش‌های مخاطبان و بازدید فراوان از سوی کاربران به موفقیت برسید.

نویسندگی آزاد

5. شبکه فالوور‌های شما به آرامی گسترش خواهد یافت. وبلاگ‌نویسی کار بسیار مناسبی برای رشد و گسترش کسب‌و‌کار است.

6. بلاگ‌نویسی قابلیت‌های شما به عنوان یک نویسنده را نشان می‌دهد. آیا تصور می‌کنید که ایراد‌های دستوری یا املایی در وبلاگ ‌ویسی کم اهمیت است؟ دوباره فکر کنید؟ اگر شما ایراد نگارشی یا املایی در وبلاگ خود داشته باشید خوانندگان متوجه خواهند شد. این مشکل باعث کاهش خوانده شدن کارهای شما خواهد شد. زمانی که یک کاربر یا مشتری احتمالی به ایراد نگارشی برخورد می‌کند به دنبال ایرادات بعدی در متن شما خواهد بود. در واقع آنها دیگر مقاله شما را نمی‌خوانند و فقط به دنبال ایراد گرفتن از متن شما هستند. اگر خوانندگان در متن شما ایراد نگارشی ببینند دیگر متوجه پیام شما نخواهند شد. این موارد ایرادتی هستند که ممکن است در یک وبلاگ وجود داشته باشد. این ایرادات نشان می‌دهند وقتی شما به کار شخصی خودتان به اندازه کافی دقت نمی‌کنید به کار کارفرما نیز اهمیت بایسته نخواهید داد. خب مطمئنا شما برای کارفرما با دقت بیشتری کار خواهید کرد اما آنها این مطلب را از کجا بدانند؟ از طرف دیگر دقت شما در ارائه یک کار کامل و درست باعث می‌شود که کارفرما به این موضوع فکر کند که می تواند به شما برای دریافت کاری خوب اعتماد کند.

7. وبلاگ شما نشان می‌دهد که شما که هستید. یکی از بهترین راه‌ها برای یک نویسنده فریلنس و شخصیت او خواندن وبلاگ های او است. شما از کارفرمایان انتظار دارید که شما را استخدام کنند. شما باید از طریق وبلاگ خودتان را به کارفرمایان اثبات کنید.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها